Administracja Serwerami Windows

[Zajęcia 7] - Bezpieczeństwo systemie Windows Server

Szanowni Państwo!

Prezentacja do referatu zamieszczona została w zakładce Materiały z zajęć.

Student wygłaszający referat przekazał link do filmu z praktyczną częścią w serwisie YouTube. Oto on: Bezpieczeństwo w systemie Windows Server

Kolejne zajęcia zdalne odbędą się 18 czerwca 2020 r. o godzinie 16:30.

[Zajęcia 6] - Zasady grupowe w Windows Server

Szanowni Państwo!

Zajęcia te odbyły się on-line, z wykorzystaniem komunikatora Discord. Miały one formę referatu, w trakcie którego studentka uczestnicząca w kursie przedstawiła podstawowe informacje o zasadach grupowych w systemie Windows Server 2019. Prezentacja z zajęć zamieszczona została w panelu bocznym, w zakładce Materiały z zajęć.

[Zajęcia 5] - Funkcje sieciowe systemu Windows Server

Szanowni Państwo!

Prezentacja do referatu zamieszczona została w zakładce Materiały z zajęć.

Student wygłaszający referat przekazał link do filmu z praktyczną częścią w serwisie YouTube. Oto on: Funkcje sieciowe systemu Windows Server

[Zajęcia 4] - Role w systemie Windows Server

Szanowni Państwo!

Zajęcia te odbyły się on-line, z wykorzystaniem komunikatora Discord. Miały one formę referatu, w trakcie którego studentka uczestnicząca w kursie przedstawiła podstawowe informacje o rolach w systemie Windows Server 2019 i pokazała, jak skonfigurować rolę serwera IIS. Prezentacja z zajęć zamieszczona została w panelu bocznym, w zakładce Materiały z zajęć.

Na kolejnej sesji referatów widzimy się w czwartek 21.05.2020 o godzinie 16:30, również na Discordzie, na tym samym kanale. Przedstawiony zostanie referat na temat funkcji sieciowych systemu Windows Server 2019.

[Zajęcia 3] - System Windows Server 2019: Instalacja na Hyper-V

TBD

[Zajęcia 2] - Przygotowanie środowiska pracy

Szanowni Państwo!

Udostępniłem Państwu pierwsze materiały do pracy zdalnej. Jest to krótka prezentacja na temat licencjonowania systemu Windows Server 2019. Film zamieszczony został w serwisie YouTube. Oto link do materiałów: https://youtu.be/otgJdA7PwzU.

Dodatkowo - w panelu bocznym znajdują się: prezentacja z zajęć oraz wszystkie materiały, które wykorzystane zostały w trakcie zajęć. Publikowane będą tam również Państwa referaty (jeśli oczywiście wyrazicie Państwo na to zgodę).

Życzę miłego odsłuchu i owocnej pracy. W razie pytań - proszę o kontakt - jestem dla Państwa dostępny pod mailem piotra@fizyka.umk.pl oraz piotr@ablewski.pl, poprzez utworzony w tym celu serwer w serwisie Discord oraz poprzez komunikator Telegram.

[Zajęcia 1] - Sprawy organizacyjne