Opracowywanie serwisów sieciowych - cz. II

Zajęcia 5: Multimedia (audio, video, canvas)

Szanowni Państwo!

Oto nowa porcja zajęć z OPSS2: https://youtu.be/3jBM9m-uIXA. W panelu bocznym znajduje się zaktualizowana prezentacja.

Zajęcia są dość długie, ale tym razem kod tworzony był na żywo, ponieważ zależało mi, aby wytłumaczyć Państwu poruszane mechanizmy. Zajęcia te zostaną rozszerzone o obsługę klawiatury i stworzenie swojej własnej, prostej gry na elemencie cavnas. Proszę więc, aby dokładnie prześledzić kod oraz etapy jego powstawania. Kod z tych zajęć będzie rozwijany na kolejnych zajęciach!

Życzę miłego odsłuchu. W razie pytań - proszę o kontakt.

Zajęcia 4: DOM i BOM

Szanowni Państwo!

Oto nowa porcja zajęć z OPSS2: https://youtu.be/L8LXRCmIExo. W panelu bocznym znajduje się zaktualizowana prezentacja.

Zajęcia są relatywnie krótkie, ale bardzo istotne - proszę zwrócić uwagę w szczególności na obieky window i screen. Pozwolą nam one kontrolować współrzędne ekranu w bardziej zaawansowanych aplikacjach webowych.

Życzę miłego odsłuchu. W razie pytań - proszę o kontakt.

Zajęcia 3: JavaScript - podstawy

Szanowni Państwo!

Oto nowa porcja zajęć z OPSS2: https://youtu.be/4NLTbLgKNhU. W panelu bocznym znajduje się zaktualizowana prezentacja, pliki z zajęć oraz zadanie domowe, które ma na celu przećwiczenie zagadnień z filmu.

Życzę miłego odsłuchu i owocnej pracy przy zadaniu domowym. W razie pytań - proszę o kontakt.

Zajęcia 2: HTML5 - przypomnienie wiadomości

Szanowni Państwo!

Udostępniłem Państwu pierwsze materiały do pracy zdalnej. Ze względu na dość dużą objętość pliku i powolne przetwarzanie zapytania o plik przez serwer wydziałowy - materiał wideo zamieszczony został w serwisie YouTube. Oto link: https://youtu.be/exJeUTxmvIY.

Od razu przepraszam za jakość obrazu we wstępie - przesadziłem z jakością, a obraz przechwytywałem bezprzewodowo - w połączeniu z kompresją dokonywaną w locie efekt jest widoczny. Kolejne komentarze będę nagrywał po kablu - problem ścięć i braku synchronizacji będzie ograniczony do minimum.

Życzę miłego odsłuchu i owocnej pracy przy zadaniu domowym. W razie pytań - proszę o kontakt.

Zajęcia zdalne

Laboratoria z Opracowywania sieciowych cz. 2, od 26.03.2020 prowadzone są w formie zdalnej. Wszystkie materiały pojawiać będą się na tej stronie internetowej.

Aktualizowane slajdy znajdować się będą w sekcji Materiały z zajęć. Nagrane zajęcia (slajdy z komentarzem + część praktyczna przy klawiaturze) znajdują się w sekcji e-learning i oznaczane są jako Zajęcia X, gdzie X to numer odpowiednich zajęć. Dotychczas spotkaliśmy się na jednym lub dwóch stacjonarnych zajęciach (środa - 2, czwartek - 1), więc e-learning rozpoczyna się wraz z zajęciami Zajęcia 2.

Kontakt ze mną możliwy jest codziennie, od godziny 8:00 do 20:00 poprzez komunikator Discord oraz pocztę elektroniczną - zarówno wydziałową (piotra@fizyka.umk.pl), jak i prywatną (piotr@ablewski.pl). W razie jakichkolwiek pytań - zapraszam na zdalne konsultacje.

Materiały z zajęć w postaci kodów powstałych w trakcie realizacji nagrań znajdują się w sekcji Materiały z zajęć, w postaci archiwów .zip. Są tam spakowane wszystkie pliki potrzebne do wykonania zadania.