Apple SAD SKLEP PARTNERZY NOWOSCI PRODUKTY ROZWIAZANIA VARIA
DTP Grafika AudioWideo Mobile Dom Firma Edukacja Serwery Internet Zabawa

 
12" iBook and 14" iBook
The portable of choice now gives you even more choices.


Tech SpecsPhotosMusicMoviesGraphicsWirelessSoftware

Teraz nowy iBook ma jeszcze więcej rzeczy, które można pokochać. Po pierwsze jego waga - to tylko 2,2 kg. Do wyboru są dwa wyświetlacze: 12,1 cali i 14,1 cali, procesory PowerPC G3 500 MHz lub 600 MHz, dyski twarde 15 GB lub 20 GB oraz pamięć RAM 128 MB lub 256 MB z możliwością rozszerzenia do 640 MB. Do tego dochodzą porty - FireWire, USB i Ethernet - plus sieć bezprzewodowa AirPort. Umożliwiają one podłączenie do iBooka setek urządzeń peryferyjnych zaprojektowanych do zaspokojenia wielu potrzeb.
 
 
iBook Ads Zobacz reklamy TV o nowym iBooku.
QTVR iBook z każdej strony - zobacz film QuickTime VR.
 
 
Wolność wyboru
iBook posiada różne konfiguracje do wyboru - to wiele pytań, na które istnieje wiele dobrych odpowiedzi. Rzeczywiście, każdy model iBooka, z którym wyrusza się w drogę, pozwala na zarządzanie cyfrowym światem. Wystarczy otworzyć pokrywę, a wszystkie cyfrowe narzędzia i zabawki, niezbędne do surfowania po Internecie, tworzenia oryginalnych witryn WWW, udostępniania cyfrowych zdjęć, budowania muzycznej biblioteki i edycji własnych filmów znajdą się ręką. A po wybraniu modelu z napędem CD-RW lub DVD-R/CD-RW Combo można wypalać własne muzyczne CD.

Wyświetlacz iBooka o przekątnej 12,1 cali pozwala na bezproblemowe wsunięcie komputera do plecaka - to książka, którą na pewno każdy chce nosić do szkoły. Użytkownicy szukający większego ekranu - z większą powierzchnią do pracy i zabawy - bez obaw mogą wybrać nowego iBooka posiadającego doskonały wyświetlacz z aktywną matrycą  TFT XGA 14,1 cali, która wyświetla niezwykle ostre obrazy o rozdzielczości 1024x768 pikseli. To doskonałe miejsce do wszystkiego - od pracy z arkuszem kalkulacyjnym do wyświetlania własnych filmów i cyfrowych zdjęć w milionach kolorów (na dodatek, wyświetlacz iBooka można skalować do mniejszej rozdzielczości, z milionami kolorów, Backpack and iBookdla niektórych gier i programów optymalizowanych dla rozdzielczości 800x600 lub 640x480 pikseli). To zadziwiające, że ekran o tak dużej przekątnej został dopasowany do notebooka, którego wymiary wynoszą zaledwie 28,5 cm/23 cm/3,4 cm. Obok tych cech iBook zachowuje to, co zawsze wyróżniało go wśród konkurencji - niezwykłą stylistykę i dbałość o szczegóły.

Poczucie mocy
Pod klawiszami i trackpadem ukryta jest moc i ogromne możliwości. Turbodoładowanie w nowym modelu iBooka z wyświetlaczem 14,1 cali zapewnia procesor PowerPC G3 600 MHz, wbudowana pamięć podręczna 256 K pracująca z pełną prędkością procesora, magistrala systemowa 100 MHz i pamięć SDRAM 256 MB. Również trudno prześcignąć modele iBooka z wyświetlaczem 12,1 cali - do wyboru są procesory PowerPC G3 500 MHz lub 600 MHz (z magistralą systemową 66 MHz i 100 MHz); każdy z nich ma 128 MB pamięci SDRAM. Wszystkie modele posiadają możliwość rozbudowy pamięci RAM do 640 MB, akcelerator grafiki ATI RAGE Mobility 128 z pamięcią SDRAM 8 MB i wsparciem AGP 2X dla wspaniałej grafiki 3D.

Różne napędy optyczne
Optical driveiBook z wyświetlaczem 12,1 cali może być wyposażony w napęd CD-ROM do odtwarzania gier i muzycznych CD (model 500 MHz) lub w napęd DVD-ROM/CD-RW Combo, który odtwarza filmy DVD i pozwala wypalać własne CD z muzyką (model 600 MHz). Napęd DVD-ROM można również zainstalować w modelu 500 MHz. iBook z wyświetlaczem 14,1 cali posiada standardowo napęd DVD-ROM/CD-RW Combo. (Oczywiście ten napęd czyta wszystkie formaty dostępne dla napędu CD-ROM, w tym muzyczne CD, Photo CD i CD z oprogramowaniem.)

Dysk twardy do 30 GB
39GB Drive.Niewielki z zewnątrz iBook posiada w środku obszerną przestrzeń na muzyczne pliki MP3, cyfrowe zdjęcia i filmy: modele 600 MHz posiadają standardowo dysk twardy Ultra ATA 20 GB, a iBook 500 MHz dysk Ultra ATA 15 GB. Opcjonalnie w każdym modelu można zainstalować dysk twardy 30 GB (na przykład, aby mieć więcej miejsca na filmy) - dostępny jest w sklepie internetowym Apple Store.

iPhoto screen shotTeraz z iPhoto
Nowy iBook jest dostarczany z iPhoto, wspaniałym, nowym oprogramowaniem uzupełniającym linię iTunes, iMovie i iDVD. iPhoto umożliwia błyskawiczne zarządzanie cyfrowymi zdjęciami. W łatwy sposób można zaprezentować pokaz slajdów na pełnym ekranie (wzbogacony ulubioną muzyką), wysłać zdjęcia pocztą elektroniczną do rodziny lub przyjaciół, wydrukować je przy pomocy drukarki atramentowej lub zamówić przez Internet odbitki u Kodaka - albo cały album w płóciennej oprawie.

Z muzyką w drogę
iTunes with EqualizeriBook posiada również iTunes 2 - oprogramowanie umożliwiające przekształcanie piosenek z muzycznego CD do formatu MP3; wystarczy po prostu kliknąć w przycisk. iTunes kompresuje pliki audio o jakości CD do około jednej dziesiątej ich oryginalnej wielkości przy nieznacznej utracie jakości. Znacznie mniejsze rozmiary plików pozwalają na przechowywanie na dysku twardym iBooka tysięcy piosenek, ściąganie ulubionych składanek do nowego odtwarzacza iPod lub innego odtwarzacza MP3, a nawet - korzystając z napędu DVD-ROM/CD-RW Combo - wypalanie ich na własnym muzycznym CD.

iMovieWłasny film
Dodatkową możliwością iBooka jest tworzenie własnych filmów - i wyświetlanie ich w dowolnym miejscu. Wystarczy przechwycić cyfrowe wideo nagrane kamkorderem DV i przekształcić je w czarujący film używając oprogramowania iMovie 2, które jest wstępnie zainstalowane w każdym iBooku. iMovie pozwala przenosić klipy wideo z cyfrowego kamkordera na dysk twardy notebooka poprzez port FireWire. Używając iMovie można powycinać nudne fragmenty, a do pozostałych ujęć dodać oryginalne efekty, przejścia i napisy. Na koniec wystarczy dołączyć ścieżkę dźwiękową i dzieło gotowe. Tak przygotowany fillm można oglądać na całym ekranie iBooka lub wyeksportować go do jednego ze wstępnie zdefiniowanych formatów QuickTime korzystając z polecenia iMovie Export. Na przykład, można wybrać format kompresowania odpowiedni do wypalenia CD z filmem lub do wysłania wideo przez Internet.

Wszystkie modele posiadają port wyjściowy wideo VGA  (lustrzane odbicie na zewnętrznym monitorze) oraz port AV, który umożliwia wyświetlanie filmów i prezentację zdjęć na dużym ekranie TV lub projektorze (potrzebny jest opcjonalny przewód Apple AV Cable).
 

Mac OS X Installed

Mac OS X inside.Najbardziej zaawansowany system operacyjny na świecie
Pierwszą rzeczą, która ruca się w oczy po włączeniu iBooka, jest oszałamiający interfejs Aqua z Mac OS X, następnej generacji systemu operacyjnego firmy Apple, który cechuje się łatwością użycia i nieprawdopodobną stabilnością. Ponieważ iBooka można zabierać ze sobą dosłownie wszędzie, ważną rzeczą jest możliwość dostępu do sieci podczas podróży. Mac OS X zapewnia łatwe połączenie z Internetem z dowolnego miejsca - w domu, szkole lub biurze. Natomiast inna cecha systemu - Instant On umożliwia obudzenie iBooka w ciągu zaledwie jednej sekundy.

BatteryDo 6 godzin pracy
Dzięki litowo-jonowemu akumulatorowi, który zapewnia zasilanie do 6 godzin w modelu notebooka z wyświetlaczem 14,1 cali lub do 5 godzin w modelu z wyświetlaczem 12,1 cali, iBook jest doskonałym towarzyszem podróży. Ile czasu zostało do wyczerpania się akumulatora? Wystarczy nacisnąć przycisk i spojrzeć na zielony wskaźnik LED znajdujący się na dole iBooka.

Power AdaptorZasilacz sieciowy
iBook jest wyposażony w wygodny zasilacz sieciowy umieszczony w poręcznej, sześciennej obudowie. Jego chowane zaczepy umożliwiają staranne zwinięcie i przechowywanie kabla DC. Kabel AC ma długość ponad 3,5 m, ale można go odłączyć i użyć dołączonej wtyczki AC do podłączenia zasilacza bezpośrednio do gniazdka elektrycznego w ścianie. Kolorowy sygnalizator LED informuje o stanie ładowania. Pierścień bursztynowy oznacza ładowanie akumulatora, natomiast zielony pełne naładowanie.

Polycarbonate molecule
Materiały ery kosmicznej
Projekt iBooka uwzględnia surowe warunki, w jakich może on działać. To dlatego jego obudowa została wykonana z super wytrzymałego poliwęglanu - tego samego materiału, który jest używany w szkle kuloodpornym - i posiada wewnętrzną ramę z magnezu wzmacniającą konstrukcję. Dysk twardy jest chroniony przed wstrząsami przez amortyzatory gumowe. W obudowie nie ma otwieranych pokryw, wystających zatrzasków, ani też dźwigni, które zwykle łatwo ulegają uszkodzeniu.

iPodNowy  iPod
Odtwarzacz iPod pozwala przenosić muzyczną kolekcję w kieszeni. iPod, iBook i iTunes współpracują koncertowo - wystarczy przesłać zawartość CD poprzez iBooka do odtwarzacza iPod - i można słuchać ulubionych melodii w najbardziej niedostępnych miejscach.

Prosta droga do Internetu
iBook posiada wbudowany modem 56K V.90 oraz Ethernet 10/100BASE-T, który umożliwia podłączenie modemu DSL lub kablowego oraz pracę w szybkiej sieci. Przejście przez poszczególne kroki łączenia się z Internetem ułatwia Asystent ustawień. Już po paru minutach można rozpocząć wędrówkę po stronach WWW.

iBook Ports
Łatwe podłączanie
Superszybki, wbudowany port FireWire (400 Mbps) pozwala na łatwe podłączanie szybkich urządzeń peryferyjnych, takich jak cyfrowe kamkordery i napędy zewnętrzne. Do dwóch portów USB można podłączyć sprzęt, który nie wymaga dużych prędkości przesyłania danych, taki jak  dżojstiki, skanery i cyfrowe aparaty fotograficzne - istnieje już ponad 500 takich urządzeń.

AirPort ReadyBezprzewodowa wędrówka po Internecie
Każdy iBook jest przygotowany do pracy z AirPort, posiada dwie wbudowane anteny i gniazdo dla opcjonalnej karty AirPort.*

Software CDs.
Walizka z oprogramowaniem
Dostarczane oprogramowanie pozwala na wszechstronnie wykorzystanie iBooka: Mac OS X v10.1, Mac OS 9.2, QuickTime, iMovie 2, iTunes 2, AppleWorks, Mac OS X Mail, Microsoft Internet Explorer, AOL, World Book Mac OS X Edition, Otto Matic, PCalc, Acrobat Reader, FAXstf.

iCard
Prześlij iBook iCard.

* Bezprzewodowy dostęp do Internetu wymaga karty i stacji bazowej AirPort oraz posiadania konta internetowego (mogą być pobierane opłaty). Niektórzy dostawcy usług internetowych (ISP) nie są jeszcze przygotowani do pracy z AirPort. Sytuacja zależy od warunków lokalnych.

Przeszukiwanie WWW.APPLE.COM
Mapa serwera | Wskazówki | Opcje | Słowa kluczowe
Inne serwery Apple:
O nas | Sklep | Partnerzy | Promocje | Produkty | Serwis i technika | Różności | Strony wewnętrzne
DTP | Grafika | Audio | Wideo | Mobile | Dom | Szkolenia | Edukacja | Serwery | Internet | Po polsku
Strona główna Apple PL | Napisz do nas | O prywatności
Copyright Apple Inc. & Apple IMC Poland. Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma SAD sp. z o.o. wyłączny przedstawiciel Apple w Polsce dokłada wszelkiej staranności, by treść stron na należących do niej serwerach internetowych jak najdokładniej odpowiadała rzeczywistości. Z uwagi na możliwość wystąpienia pomyłek przy aktualizacjach (cen, konfiguracji, czy parametrów technicznych) informacje zawarte na naszych stronach nie mogą być jednak (o ile nie zaznaczono inaczej) traktowane jako oferta w świetle wymogów Kodeksu Cywilnego