Regionalne Kółko Fizyczne – Nakło nad Notecią

 

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego, ul. Gimnazjalna 3

 

 

 

 

 

Kolejne zajęcia odbędą się w

 

soboty 10 i 24 kwietnia 2010 r. o godz. 10.15

 

Spotkania prowadzi dr Zbigniew Łukasiak, a ich tytuł brzmi:

 

Od elektronu do procesora, czyli co w kablu piszczy?

 

Zajęcia będą dotyczyć ogólnie pojętej tematyki prądu elektrycznego w życiu, nauce i współczesnej technice. Początkujący dowiedzą się tu bardzo podstawowych rzeczy niezbędnych do zrozumienia zasad działania takich układów jak latarka elektryczna, aby potem zgłębić tajniki funkcjonowania zaawansowanych elementów elektronicznych. Część praktyczna obejmować będzie rozwiązywanie prostych zadań oraz wprowadzenie do komputerowej symulacji obwodów za pomocą SPICE, programu służącego na całym świecie nauczycielom prezentującym w szkołach prawo Ohma oraz inżynierom projektującym najnowsze procesory. Uczestnicy dowiedzą się dlaczego mimo lat krzemowa elektronika trzyma się dobrze i gdzie nowoczesne rozwiązania oparte o materiały organiczne mają szansę z nią wygrać.

 

Zajęcia trwać będą po 2-3 godziny lekcyjne. Terminy kolejnych spotkań będą sukcesywnie ustalane z uczestnikami RKF i ogłaszane na tej stronie. Adres dla korespondencji uczestników tego kółka z prowadzącym to:

 

rkf.lukasiak@fizyka.umk.pl

 

Inne informacje oraz materiały dla uczestników.

 

Przypominamy – udział w zajęciach RKF jest bezpłatny.

 

Przypominamy także o wypełnieniu i oddaniu prowadzącemu deklaracji uczestnictwa w zajęciach RKF (Microsoft Office Word, OpenOffice).