1). Zbadać możliwości logiczne sieci z estymacją gęstości, w szczególności FSM. Na razie mamy tylko jeden przykład rozwiązywana problemu związanego z obwodami elektryczymi i jeden logiczny - nieopublikowany.
2). W jaki sposób zrealizować funkcje systemu eksperckiego w oparciu o modyfikację FSM opartą na tabelach realizujących delty Kronekera? Skonstruować przykłady
3). Porównać działanie takiego systemu z intuicyjnym rozwiązywaniem zadań o wzrastającej złożoności.
4). Van der Velde (Network 8 (1997) R1) zrobił przykład z dodawaniem realizowanym przez DFA i mnożeniem, do którego trzeba maszynę Turinga i oddzielenie pamięci od reguł - czy da się zrealizować mnożenie w oparciu o FSM ? Przykład dotyczy ponadto mechanizmów widzenia. W jaki sposób zrealizować najprostszy proces sekwencyjny korzystając wyłacznie z estymacji gęstości, choćby proces dodawania dwóch liczb o dowolnej długości?
Working log (local accsess only)
W FSM łatwo jest zrobić dodawanie bo wystarczy do tego jedna jednostka pamiętająca przeniesienie; mnożenie wymaga pamiętania dowolnej liczby pośrednich wyników i większość ludzi nie potrafi go zrobić w pamięci. Podobnie z rozumieniem zdań złożonych, również nie pamiętamy dokładnie ich formy, ale tworzy się ogólny obraz sytuacji, więc rację ma Alexander usiłując zrealizować intencjonalność przy pomocy robota z ikonograficznymi reprezentacjami symboli.